Õppelaen

Õppelaen on õppekulude tasumiseks mõeldud laen. Reaalselt laenuandja ei kontrolli, kas ostad selle laenu eest vihikuid, uue arvuti või tasud õppemaksu.
Laias laastus on õppelaenude osakaal laenuturul langenud, sest üleriigiliselt pakutakse viimastel aastatel tasuta kõrgharidust. Õppelaenu otstarbe on katta kõrgkoolis õppimisega seonduvad kulusid. Õppelaenu saab võtta nii tagatisega kui ilma tagatiseta. 2020-2021. õppeaasta maksimaalne laenusumma on 2500 eurot.

product-New

Milline laen on õppelaen?

Õppelaen on mõeldud tudengitele

Õppelaenu saamiseks pead olema tudeng. Ehk pead olema mõne Eesti kõrg- või ülikooli nimekirjas. Sobivad ka rakenduskõrgkoolid ja kutseõppeastused.

Õppelaen on riiklikult tagatud

Õppelaenu eristab muudest tagatiseta laenudst riiklik garantii.

Õppelaen on madala intressiga

Õppelaenu intressimäär on fikseeritud. See tähendab, et iga laenuandja annab Eestis õppelaenu sama intressiga. Selleks on 5%.

Õppelaen on tagatisega/tagatiseta

Õppelaen on tagatiseta laen, kui leiad kaks käendajat. Kui sul kahte käendajat pole, siis on õppelaen tagatisega laen ja tuleb kinnisasjale seada hüpoteek.

Kui kallis on õppelaen?

Intress

Õppelaenu intress on fikseeritult 5%. See tähendab, et iga Eestis pakutud õppelaen on sama intressiga.

Kõrvaltasud

Kõrvaltasud on näiteks lepingutasu. Õppelaenul (vähemalt Swedbankis) ei ole lepingutasu.

Krediidi Kulukuse Määr (KKM)

Õppelaenu krediidi kulukuse määr koosneb intressist ja lepingutasust/arvelduskonto kuutasust. Seega, õppelaenu KKM on 5-6%

Kes pakuvad õppelaenu?

Õppelaenu pakuvad suuremad Eesti pangad. Näiteks Swedbank ja SEB Pank. Kusjuures, kuna tegu on riiklikult tagatud laenuga, siis kõik Eesti pangad pakuvad õppelaenu sama intressimääraga (5%).

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee