Pangateenused

Pangateenused on arveldusarve, hoiused, hoiused hoiu-laenuühistutes, tagatisfondid, pangakaardid, väärtpaberikontod, investeerimiskontod ja palju muud. Siit lehelt leiad erinevat infot pangateenuste kohta. Näiteks, millised pangateenused on mõistlikud, millised on soodsad, millised on kulukad, kuidas pangateenustega arveldada ja tutvustuse erinevate pangateenustest.

product-New

Hoiused

Hoius tähendab sisuliselt seda, et hoiad oma raha pangas. Pank saab kasutada Sinu raha. Ka arveldusarvel olev raha on vabalt kasutatav panga poolt. Tavaliselt pangad laenavad välja arveldusarve raha. Pank peab arvestama teatud reeglitega. Kuigi arveldusarvel olevat raha nad võivad kasutada, siis siiski peab olema sul võimalik ligipääseda oma rahale ja vajadusel raha pangaautomaadist välja võtta. Tavalise hoiuse puhul omab tähtsust see, et niisama raha pangas hoides ei teeni sa tulu ega intressi. Raha pangas hoides tulu teenimine on oma tähtajalisele hoiusele

product-New

Tähtajaline hoius

Tähtajaline hoius võimaldab pangas raha hoidmise pealt intressi teenida. Tähtajalise hoiuse puhul on intress fikseeritud selleks ajaks, kui raha pangas hoiad. Tähtajaline hoius tasub siis ära, kui sa raha ei võta välja enne, kui tähtajaline hoiuperiood läbi saab.

product-New

Hoiused hoiu-laenuühistutes

Hoiuseid saab hoida nii pangas kui hoiu-laenuühistus. Hoiu-laenuühistu on liikmeid ühendav ühistu. Ühistu liikmeks saab samamoodi kui panga kliendiks. Oluline vahe panga hoiuse ja hoiu-laenuühistu vahel peitub regulatsioonides. Pankadele teostatakse rangelt järelevalvet ning pangad on paljude seadustega reguleeritud. Neil pole palju vabadust rahaga opereerida. Võrdluseks hoiu-laenuühistu, mille kohta käivad palju leebemad reeglid. Kuna hoiu-laenuühistule on reeglid leebemad, siis kannad suuremat riski, kui hoiad oma raha hoiu-laenuühistus.

product-New

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee