Kasutusrent

Kasutusrent on liisinguliik, kus saad asja või seadet kasutada, mille eest tasud liisingumakseid, aga liisinguperioodi lõppedes pead tagastama asja/seadme. Võrdluseks kapitalirent, kus saad liisinguperioodi lõppedes asja omanikuks.

product-New

Milline liising on kasutusrent?

Mõeldud nii tarbijale kui ettevõttele

Kasutusrenti saavad võtta nii eraisikud (tarbijad) kui ka ettevõtted.

Kasutusrent

Kasutusrenti saab võtta nii internetist kui ka liisingupakkuja esindusest.

Võivad lisanduda lisatasud

Näiteks auto liisimisel tuleb lisaks liisingumaksetele maksta ka liiklus- ja kaskokindlustust. Lisatasud olenevad seadmest või sõidukist, mida osta soovid.

Kui kallis on kasutusrent?

Tavaliselt on kasutusrent odavam kui kapitalirent ja järelmaks. See tuleneb sellest, et kasutusrendi puhul sa kasutad seadet või autot, aga liisinguperioodi lõppedes pead auto või seadme tagastama. Järelmaksu ja kapitalirendi puhul saad asja omanikuks liisinguperioodi lõpus.

Intress

Kasutusrendi intressimäär on 2-3% + 6 kuu Euribor.

Kõrvaltasud

Kasutusrendi ja üldiselt liisingulepingute puhul küsitakse lepingutasu. Lepingutasu suurus on tavaliselt 1% asja hinnast või minimaalselt 100 eurot

Krediidi Kulukuse Määr (KKM)

Kasutusrendi krediidi kulukuse määr on circa 5%.

Kas võtta liising, krediitkaart või väikelaen?

Kui Sa oled kahe vahel, kas võtta krediitkaart või tagatiseta laen, siis Sa pole ainus. Selline küsimus tekib igal inimesel, kes vähegi tunneb huvi laenutoodete vastu. Lihtne vastus on selline, et kui lähed reisima ja soovid reisimisega kaasnevaid hüvesid (reisikindlustus), siis vali krediitkaart. Kui soovid aga finantseerida oma igapäeva kulutusi ja paikned Eestis, siis võta väikelaen.

Väikelaen on kõige levinum finantsvahend, millega finantseerida oma igapäevakulutusi. Lisaks, väikelaen ja krediitkaart on väga sarnase intressimäära ja krediidikulukusega.

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee