Kapitalirent

Kapitalirent on üks liisinguliikidest. Kapitalirenti kasutades saad asja, seadme, auto kohe enda käsutusse, aga omanikuks saad alles pärast kõigi liisingumaksete tasumist. Kapitalirent on levinud autode ja veesõidukite ostmise puhul.

product-New

Milline liising on kapitalirent?

Mõeldud nii tarbijale kui ettevõttele

Kapitalirenti saavad võtta nii eraisikud kui ettevõtted.

Internetist ja esindusest

Kapitalirenti saab taotleda nii liisingupakkuja esindusest kui ka interentist.

Võivad lisanduda lisatasud

Näiteks auto liisimisel tuleb lisaks liisingumaksetele maksta ka liiklus- ja kaskokindlustust. Lisatasud olenevad seadmest või sõidukist, mida osta soovid.

Kui kallis on kapitalirent?

Kapitalirent on nõks kallim kui kasutusrent, aga kapitalirendi puhul saad sa liisinguperioodi lõppedes asja omanikuks. Kasutusrendi puhul ei saa.

Intress

Kapitalirendi intressimäär on keskmiselt 2-3% + 6 kuu Euribor.

Kõrvaltasud

Kapitalirendi puhul küsitakse liisingut võttes lepingutasu. Lepingutasu suurus on 1% auto/seadme/asja hinnast või minimaalselt 100 eurot.

Krediidi Kulukuse Määr (KKM)

Kapitalirendi krediidi kulukuse määr on vahemikus 4-6%

Kas võtta liising, krediitkaart või väikelaen?

Kui Sa oled kahe vahel, kas võtta krediitkaart või tagatiseta laen, siis Sa pole ainus. Selline küsimus tekib igal inimesel, kes vähegi tunneb huvi laenutoodete vastu. Lihtne vastus on selline, et kui lähed reisima ja soovid reisimisega kaasnevaid hüvesid (reisikindlustus), siis vali krediitkaart. Kui soovid aga finantseerida oma igapäeva kulutusi ja paikned Eestis, siis võta väikelaen.

Väikelaen on kõige levinum finantsvahend, millega finantseerida oma igapäevakulutusi. Lisaks, väikelaen ja krediitkaart on väga sarnase intressimäära ja krediidikulukusega.

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee