Liising

Liising on finantseerimise viis, kus ostetud asja saad kohe enda valdusesse, aga asja eest maksad pärast asja või kauba kättesaamist. Liisinguperioodi lõppedes on sul võimalik kasutatud asi (ehk liisitud asi) tagastada või osta välja (saada asja omanikuks). Ka järelmaks on liisingulepingu alusel antav asi. Järelmaks erineb liisingust sellepoolest, et on mõeldud odavamatatele asjadele ning järelmaksu pakutakse reeglina kaubanduskettides.

product-New

Milline laenutoode on liising ja järelmaks?

Tarbija Mõeldud Laen

Nii liising kui ka järelmaks on mõeldud tarbijale. Liisingut saab võtta firma nimele ka, aga suures osas kasutavad seda eraisikud. Liisingu ja järelmaksu võtmiseks peab vanus olema vähemalt 18.

Tarbeesemete Ostmiseks

Liising ja järelmaks on mõeldud tarbeesemete ostmiseks. Näiteks mööbel, kodutehnika.

Tagatisega/Tagatiseta

Liisingu puhul on tagatiseks ostetud vallasasi. Järelmaksul tagatist pole.

Liising on Hea Intressiga

Liisingud (kasutusrent, kapitalirent) on soodsama intressiga kui krediitkaardid ja väikelaen. Järelmaks on umbes sama intressiga, millega krediitkaardid ja väikelaen.

Millised on liisingud?

Liisinguid on kahte sorti. Kasutusliising ehk kasutusrent ja kapitaliliising ehk kapitalirent. Miks on sõna rent sees peitub selles, et sa rendid asja. Kasutusrendi puhul sa rendid autot ehk maksad liisingumakseid auto kasutamise eest. Kapitalirendi puhul maksad samuti liisingumakseid auto kasutamise eest, aga liisinguperioodi lõppedes saad auto omanikuks. 

Ka järelmaks on sisult liising, aga kohaldub odavamatele esemetele (kui autod ja seadmed) ning reeglina järelmaksu saab kaubanduskettidest.

Kasutusrent

Kasutusrendi puhul sa ei saa asja omanikuks liisinguperioodi lõppedes.

Vaata Kasutusrent Siit.

Kapitalirent

Kapitalirendi puhul sa saad asja omanikuks liisinguperioodi lõppedes.

Vaata Kapitalirent Siit.

Järelmaks

Järelmaks toimib samamoodi nagu liising, aga on mõeldud tarbesemetele ja odavamate asjade finantseerimiseks. Järelmaksuga ostetud asja omanikuks sa saad, kui järelmaks on makstud.

Vaata Järelmaks siit.

Millised on liisingu ja järelmaksu alternatiivid?

Alternatiivid sõltuvad sellest, mida Sa soovid osta. Näiteks autoliisingu asemel on ka autolaen, aga majanduslikult on liising soodsam. Järelmaksu alternatiiviks on tagatiseta laen ehk väikelaen. Väikelaen on sarnase intressimäära ja krediidi kulukuse määraga.

Lisaks on võimalus järelmaks asendada krediitkaardiga makstes. Krediitkaardid on võrreldavad järelmaksu kulukusega.

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee