Püsimaksega Krediitkaart

Püsimaksega krediitkaart toimib nagu järelmaks. Sellest tulenevalt nimetatakse panganduses püsimaksega krediitkaarti järelmaksukaardiks. Püsimaksega krediitkaarti kasutades on kindlaks määratud, kui suure summa iga kuu maksad krediitkaardi kasutamise tasu. See on sisuliselt sama, kui ostad asja järelmaksuga ja iga kuu maksad järelmaksumakset. 

Püsimaksega krediitkaardi eest arvestatakse intressi kohe, kui kaardi omanikuks saad. Võrdluseks vaba tagasimaksega krediitkaart, kus sul on intressivaba periood ja intressi kohe ei arvestata.

product-New

Mille jaoks on püsimaksega krediitkaart mõeldud?

Püsimaksega krediitkaart on mõeldud suuremateks väljaminekuteks, sest krediidisumma on suurem kui määratud tagasimakse ja vaba tagasimaksega krediitkaardil. Näiteks kasutatakse püsimaksega krediitkaarti kallimate asjade ostmiseks.

Mõeldud Kõigile Eraisikutele

Krediitkaardid on nii eraisikutel kui ka ettevõtetel. Määratud tagasimaksega krediitkaart on mõeldud eraisikule.

Pakub hüvesid

Krediitkaarti omades võib saada nii öelda kauba peale erinevaid hüvesid. Näiteks reisikindlustus, ostukindlustus ja võimalus VIP lounge'is istuda. NB! Igal kaardipakkujal on konkreetsed boonused.

Väiksemas Summas Krediit

Krediitkaart on sisuliselt laen. Püsimaksega krediitkaardi minimaalne summa on 200 eurot ja maksimaalne sinu kahekordne kuupalk.

Kui kallis on püsimaksega krediitkart?

Intress

Püsimaksega krediitkaart on intressimääraga 15-20% (sõltub kaardipakkujast).

Kõrvaltasud

Kõrvaltasud on tasud, mis kaasnevad krediitkaardi taotlemise ja kasutamisega. Näiteks püsimaksega krediitkaardi kõrvaltasud võivad olla: kaardi väljastamise tasu (2-5 eurot), arvelduskonto kuutasu (paar eurot).

Krediidi Kulukuse Määr (KKM)

Krediidi kulukuse määr (lühend KKM) näitab koondlikult kogu laenu, liisingu, krediitkaardi ja muude krediiditoodete kulukust. Püsimaksega krediitkaardi krediidi kulukuse määr on vahemikus 20-25% (sõltub jällegi kaardipakkujast).

Kas võtta krediitkaart või väikelaen?

Kui Sa oled kahe vahel, kas võtta krediitkaart või tagatiseta laen, siis Sa pole ainus. Selline küsimus tekib igal inimesel, kes vähegi tunneb huvi laenutoodete vastu. Lihtne vastus on selline, et kui lähed reisima ja soovid reisimisega kaasnevaid hüvesid (reisikindlustus), siis vali krediitkaart. Kui soovid aga finantseerida oma igapäeva kulutusi ja paikned Eestis, siis võta väikelaen.

Väikelaen on kõige levinum finantsvahend, millega finantseerida oma igapäevakulutusi. Lisaks, väikelaen ja krediitkaart on väga sarnase intressimäära ja krediidikulukusega.

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee