Määratud Tagasimaksega Krediitkaart

Määratud tagasimaksega krediitkaart toimib üsna lihtsalt nagu nimigi ütleb. Kogu limiit tuleb tagasi maksta iga järgmise kuu kindlaks määratud päeval (ehk määratud kuupäeval). Selle päevani limiidi kasutamise eest intressi maksma ei pea. Praktikas võtab pank krediitkaardi kasutamise tasu maha sinu pangakontolt ja sa eraldi tasusid maksma ei pea.

Kui peaks tekkima olukord, kus sul pole arveldusarvel krediitkaardi kasutamise tasumiseks vahendeid, siis arvestab pank intressi.

product-New

Milline on määratud tagasimaksega krediitkaart?

Määratud tagasimaksega krediitkaart on mõeldud igapäevaste ostude sooritamiseks ja ootamatuteks väljaminekuteks. Reeglina inimesed omavadki krediitkaarti sellepärast, et neil oleks igaks juhuks rahaline tagavara olemas. Kui midagi peaks juhtuma, siis saab krediitkaarti kasutada.

Mõeldud Kõigile Eraisikutele

Krediitkaardid on nii eraisikutel kui ka ettevõtetel. Määratud tagasimaksega krediitkaart on mõeldud eraisikule.

Pakub hüvesid

Krediitkaarti omades võib saada nii öelda kauba peale erinevaid hüvesid. Näiteks reisikindlustus ja võimalus VIP lounge'is istuda

Väiksemas Summas Krediit

Krediitkaart on sisuliselt laen. Krediidisumma on võrreldav väikelaenuga, 300-3500€.

Kui kallis on määratud tagasimaksega krediitkaart?

Intress

Määratud tagasimaksega krediitkaart on intressivaba kuni järgmise kuu maksepäevani. Kui maksepäev jõuab kätte tuleb tasuda eelmise kuu tehingute eest. Määratud tagasimaksega krediitkaardi intressimäär on vahemikus 15-20%.

Kõrvaltasud

Kõrvaltasud on tasud, mis kaasnevad krediitkaardi taotlemise ja kasutamisega. Näiteks määratud tagasimaksega krediitkaardi kõrvaltasud on: kuuhooldustasu (1-2€) ja arvelduskonto kuutasu (1-2€). Lisaks võidakse lepingutasu või kaardiväljastamise tasu (5-20€) küsida. Konkreetne tasu sõltub kaardipakkujast.

Krediidi Kulukuse Määr (KKM)

Krediidi kulukuse määr (lühend KKM) näitab koondlikult kogu laenu, liisingu, krediitkaardi ja muude krediiditoodete kulukust. Krediidi kulukuse määra sisse on arvestatud intress ja kõrvaltasud. Tark laenuvõtja vaatab alati krediidi kulukuse määra, mitte intressi.

Kas võtta krediitkaart või väikelaen?

Kui Sa oled kahe vahel, kas võtta krediitkaart või tagatiseta laen, siis Sa pole ainus. Selline küsimus tekib igal inimesel, kes vähegi tunneb huvi laenutoodete vastu. Lihtne vastus on selline, et kui lähed reisima ja soovid reisimisega kaasnevaid hüvesid (reisikindlustus), siis vali krediitkaart. Kui soovid aga finantseerida oma igapäeva kulutusi ja paikned Eestis, siis võta väikelaen.

Väikelaen on kõige levinum finantsvahend, millega finantseerida oma igapäevakulutusi. Lisaks, väikelaen ja krediitkaart on väga sarnase intressimäära ja krediidikulukusega.

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee