Krediitkaardid

Krediitkaart (inglise keeles bank credit card ja credit card) on pangast kliendile antud kaart, mille omanikule pank annab krediiti ja millega saab osta ilma sularahata (või võtta sularahaautomaadist raha välja). Krediitkaardi nimi on ka plastraha.

Levinumad krediitkaardid on ülemaailmse kasutusega American Express-, Euro-, VISA-, Mastercard kaardid.

Krediitkaardil on limiit. Öeldakse ka krediidilimiit. Limiidi piires saad krediiti kasutada. 

product-New

Talupoja keeles võiks öelda, et krediitkaart on plastikust kaart, mille on limiit (krediidilimiit). Limiidi piires saad krediitkaarti kasutada. Krediitkaardi kasutamise all saab mõista krediitkaardiga tasumist ostude eest (või raha väljavõtmist pangaautomaadist).

Milline finantseerimise vahend on krediitkaart?

Mõeldud Kõigile Eraisikutele

Krediitkaardid on üks kõige klassikalisemaid viise, millega eraisikud on ennast finantseerinud. Krediitkaardi saamiseks pead olema vähemalt 18-aastane Eesti kodanik.

Väiksemas Summas Krediit (Laen)

Krediitkaart on sisuliselt laen. Krediidisumma on võrreldav väikelaenuga, 300-3500€.

Pakuvad Reisikindlustust

Tihtipeale tasub krediitkaart võtta sellepärast, et krediitkaardiga saab tasuta reisikindlustuse.

Ilma Tagatiseta

Krediitkaardi saamiseks, limiidi kasutamiseks, ei küsi pangad tagatist.

Lühikese Laenuperioodiga

Krediitkaarti kasutades tuleb kasutatud krediit tagasi maksta kas järgneval kuul või regulaarselt iga kuu samal päeval.

Pakuvad Muid Hüvesid

Krediitkaarti omades võib nii öelda kauba peale saada erinevad hüvesid. Reisikindlustus on üks levinumaid. On ka ostukindlustus ja muud eriapkkumised.

Millised on krediitkaardid?

Krediitkaarte on kolme (3) erinevat liiki. Põhiline krediitkaartide erinevus seisneb selles, kuidas ja millal tuleb tasu maksta krediitkaardi kasutamise eest.
Tihtipeale pakutakse ka segusid erinevatest krediitkaartidest. Alljärgnevalt näed erinevaid krediitkaarte ja nende kulukust ning omadusi.

Püsimaksega Krediitkaart

Püsimaksega krediitkaart toimib nagu järelmaks. Maksad kaardi kasutamise eest sarnaselt järelmaksuga: iga kuu on kindel summa, mida maksad kaardi kasutamise eest.

Vaba Tagasimaksega Krediitkaart

Vaba tagasimaksega krediitkaardi puhul otsustad ise, millal maksad krediitkaardi kasutamise tasu (nö vaba tagasimakse).

Määratud Tagasimaksega Krediitkaart

Määratud tagasimaksega krediitkaart toimib lihtsalt. Kaardi kasutamise eest tuleb maksta määratud kuupäeval iga järgmine kuu.

Kas võtta krediitkaart või tagatiseta laen?

Kui Sa oled kahe vahel, kas võtta krediitkaart või tagatiseta laen, siis Sa pole ainus. Selline küsimus tekib igal inimesel, kes vähegi tunneb huvi laenutoodete vastu. Lihtne vastus on selline, et kui lähed reisima ja soovid reisimisega kaasnevaid hüvesid (reisikindlustus), siis vali krediitkaart. Kui soovid aga finantseerida oma igapäeva kulutusi ja paikned Eestis, siis võta väikelaen.

Väikelaen on kõige levinum finantsvahend, millega finantseerida oma igapäevakulutusi. Lisaks, väikelaen ja krediitkaart on väga sarnase intressimäära ja krediidikulukusega.

Veelkord, mis see krediitkaart siis on?

Kõige lihtsam on krediitkaarti mõista kui laenu, sest krediit iseenest on laen. Krediitkaart on plastikust kaart, millele laen on kantud. Krediitkaarti omades on erinevus tavalisest laenust rahale ligipääsetavuses. Laenu tuleb taotleda, mis hõlmab laenutaotluse täitmist, isikutuvastust ja ootamist, millal pank raha üle kannab. 

Krediitkaardi puhul on sul raha kogu aeg olemas, sa ei pea eraldi taotlust esitama laenu saamiseks.

Vaata Lisaks

Laenu intressi ja kulukuse kohta saad lisainfot Krediidikogukulu.ee ja Minuraha.ee